MEXICO 1999

TitlePicture_small.JPG (63453 bytes)

Marek se mi poprvé zmínil, že by chtěl navštívit Mexiko, už někdy začátkem roku 1997. Tehdy jsme už oba žili a studovali v USA a tak snad ani nebylo možné, abychom nebyli na Mexiko upozorněni. Pokud se totiž Američané vůbec někdy rozhodnou cestovat do zahraničí, tak nejčastěji do Mexika. A pokud se vůbec někdy rozhodnou naučit se cizí jazyk, tak nejčastěji španělštinu.

Marek začal číst články a knížky o Mexiku a jeho kultuře a moc ho to zaujalo. Mně se nejdřív do Mexika moc nechtělo. Neuměla jsem si moc představit, jak to tam vypadá. Taky jsem si vyslechla několik škaredých historek od našich amerických kamarádů. Mnozí byli v Mexiku okradeni nebo napadeni. Stejně mě Marek přesvědčil, že bychom se měli  zapsat na kurz španělštiny. Já se učila jeden semestr, Marek dva. A tak to všechno začalo.

Ve španělštině jsem se začala dovídat o Mexiku víc a potkala jsem lidi, kteří v Mexiku cestovali a byli náramně spokojeni. Také jsem se začetla do různých knížek a zatoužila jsem vidět a poznat všechno, o čem jsem si přečetla - pyramidy, hory, Indiány,  atd.

Když Marek dostal na Vánoce 1998 od mojí maminky krásnou knížku o Mexiku s fotografiemi a když jsme ji společně prolistovali, tak bylo definitivně rozhodnuto. Začali jsme plánovat cestu do Mexika na léto 1999.

Na naší třicetidenní cestě Mexikem jsme si pak zapisovali každý den poznámky o tom, co jsme prožili nebo objevili nového. Tak vznikl tento cestopis.